2019 güle güle 2020 Hoş geldin Sen !

Ilk ülkeler 2020’ye büyük kutlamalar ile adım attı. Ancak bazı ülkeler için bu tanım geçersiz. Avustralya’daki yangınlar sebebi ile insanlar hala yaş tutuyor.

Kutlamaların ilk durağı Samoa ve Kiribati ada devletleri oldu, ardından bunları Yeni Zelanda, Avustralya ve Japonya takip etti. Avustralya Sidney yakınlarındaki yangınlardan dolayı tartışmalı bir yeni girişi oldu. İnsanların bir kısmı saatlar 14.00 gösterirken Harbour Koprusu’nden havai fişekleri fırlatmaya başladı on iki dakika süren bu gösteri ortalığı renklendirdi.

Yaklaşık olarak bir milyon kişinin katıldığı kutlamada, bayraklar hayatını kayıp etmiş insanlar adına yarıya indirildi. Bölgede haftalardır süren yangınlar sebebi ile gösterileri iptal etmek adına imzalar toplanmıştı ama itfaiye ekibi gösteriler için gerekli izni sağlamış olmalı. Resmi rakamlara göre yangınlarda ölenlerin sayısı 12’ye yükselmiş.

Yukarıda geçenler dünya geneliydi. Peki ülkemiz ?

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde havai fişek gösterileri

Türkiye saat 00.00 sularında 2020’ye adım attı. Istanbul özellikle yeni yılda renkli gösterilere neden oldu. Yeni yılı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde karşılamak isteyen vatandaşlar araçlarını park ederek, coşku içinde 2020’ye ‘merhaba’ dedi. İstanbul Boğazı’nın muhteşem manzarası eşliğinde yeni yıla giren vatandaşlar havai fişek gösterisini doyasıya seyretti.

Yeni yılın ilk bebekleri dünyaya gözünü açtı !

Ankara’da yeni yılın ilk bebeği gözlerini açtı. Yeni yılın ilk saniyelerinde dünyaya gelen bebeğin ismini ailesi Gökhan koydu. Bebeği hastanede Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ziyaret etmiş buda ayrı bir güzel yani 🙂

Mehmetçik yeni yılı sınırda eli tetikte karşıladı!

Mehmetcik yeni yila nobet basinda merhaba dedi

Mehmetçik yeni yıla ailelerinden uzakta, komutanları ve silah arkadaşlarıyla beraber girdi. Hatay’ın Kırıkhan ilçesindeki, Suriye sınırında konuşlu 12. Hawk Batarya Komutanlığında görev yapan Mehmetçik, 2020 yılını ailelerinden uzak nöbet tutarak karşıladı. Yurdun en doğusundaki Ağrı’nin Doğubayazıt ilçesinde -25 derecede Mehmetçik vatan savunmasını bir an olsun bırakmadı.