Huawei’ nin Google’siz Telefonunda Muhteşem Sonuç!!

Çin’ in üretmiş olduğu Huawei, bilindiği üzere çeşitli sebeplerden ötürü ambargo uygulanmıştı ve yeni çıkacak olan modellerinde google,youtube vb. uygulamalar bulunmayacak. Ancak yeni çıkan Huawei Mate 30 serisi 1 milyondan fazla satış yaparak rekorlar kırdı.

Huawei’ nin Ceo’ su Yu Chengdong, Huawei Mate 30 hakkında açıklama yaptı ve sürpriz rakamlar paylaştı. Açıklamasında paylaştıklarına göre cihaz şimdiden sınırlı stoklara sahip ve P30‘ un ön sipariş hacmini altıya katladı. Ön siparişlerin açılmasından 3 saat sonra toplan ön sipariş sayısı 1 milyona ulaştı.

Huawei to Release 5G Smartphones in 2019 - Gizmochina

Huawei şirketinin hedeflerine göre Mate 30 ve Mate 30 Pro 20 milyondan fazla satıcak.  Firmanın şimdilik kazandığı gelir ise 70 milyon dolar civarında.

Peki Huawei’ nin bu yeni serisi Türkiye’ de stışa sunulacak mı? Şirketten bu konu hakkında herhangi bir açıklaması bulunmamakta. Ancak cihazların uzun bir süre Türkiye’ de telefon pazarına girmesi beklenmiyor.

Google’ ın desteğini çekmesi ile androidin birçok özelliğinin kullanıcıların kapsamı dışında olacağından ötürü Huawei, yeni telefonları için bir süre bekleyecek gibi görünüyor.

Google Play bulunmayan yeni telefon yeni Huawei kullanıcılarının göstereceği ilgi de büyük bir merak konusu. Biz sibersanat olarak haklarında hayırlısını diliyoruz.