Instagram Beğenileri Kaldırmaya Başladı

Geçtiğimiz günlerde ‘Hareketler‘ sekmesini kaldıran Instagram, bunun ardından beğeni özelliğinin kaldırılması için testlere başladı.

Daha once begeni ozelligini gizleyecegini dile getirmisti Instagram, adim atti ve calismalara basladi. Adam Mosseri’nin cumartesi gunu Twitter hesabindan yaptigi aciklama.

Mosseri, yaptığı açıklamada testin bazı ABD kullanıcılarını kapsadığını ve bu kullanıcılardan geri bildirim beklediğine değindi.Kullanıcılar, Mosseri’nin gönderisi altında ikiye bölünmüş durumdalar.

“Dikkat! Bu yıl Instagram’da beğenileri gizlemeyi pek çok farklı ülkede test ettik. Bu testleri, gelecek hafta ABD’deki insanların küçük bir kısmını kapsayacak şekilde genişletiyoruz. Geri bildiriminizi dört gözle bekliyorum.”

Özellik aktif olarak kullanılmaya başlandığında paylaşımın sahipleri, yaptıkları paylaşıma ne kadar beğeni geldiğini görebilecek ancak takipçiler bu sayıyı göremeyecek. Bu durumun tam tersi şekilde kullanıcılar, başkalarının yaptığı paylaşımlara ne kadar beğeni geldiğini de göremeyecek. Bunun yerine gönderilerin altında “… ve diğerleri tarafından beğenildi” şeklinde bir yazı yer alacak.