iPhone 11 İnceleme

Tasarım ve Ekran

İncelememize ekran ve tasarımdan başlamak daha doğru olur arkadaşlar. Tasarım açısından bir önceki nesli olan iPhone XR ile arasında pek bir fark yoktur. Öndeki çentiğin korunduğu iPhone 11‘ in arkasında ise ikili kamera kurulumu karşımıza çıkmakta. Evet iPhone XR ‘ deki tek kamera yerini ikili kamera tasarımını bırakmakta. Bunun dışında güç butonu ve ses açma/kapatma butonları aynı şekilde konumlanmakta.

iphone 11 tasarım

Boyularına bakalım biraz da. 150.9 milimetre yüksekliğindeki telefon 75.7 milimetre genişliğine sahip. Toplam 194 gram ağırlığında.

6.1 inçlik ekrana sahip olan iPhone 11, LCD MultiTouch ekrana sahip. Telefon ekranı 828X1792 piksel çözünürlük sunuyor. Haptic Touch özellikli ekran 625 nit max parlaklık ve 1400:1 kontrast oranı sunmakta. Ve ekran yoğunluğu 326 ppi değerinde.

iphone 11 ekran

Donanım

Her yeni modelinde yeni işlemcisi ile tanınan Apple, en yeni modellerinde en güncel işlemcisini kullanmaya devam etmekte. Apple iPhone 11 gücünü A13 Bionic’ ten almakta. 6 çekirdek işlemciye sahip iPhone 11, 2.66 GHz hızında çalışıyor. Bir önceki işlemci olan A12 Bionic’ e göre %20 daha fazla performans sunan yeni işlemcimiz ayrıca %40 daha fazla enerji tasarrufuna sahiptir. İşlemci 3. nesil Neural Engine ile gelmekte.

apple a13 bionic

64 GB, 128 GB ve 256 GB olmak üzere 3 farklı depolama alternatif alanına sahiptir. Apple RAM hakkında bir bilgi vermemekte. Ancak yapılan testlere göre 4 GB RAM kullanıldığını ortaya çıkarmakta.

a13 bionic

Kamera

2 kameraya sahip olduğunu belirtmiştik. 12 Megapiksellik iki kameralerdan biri geniş açılı diğeri ultra geniş açılı. Ultra geniş açılı lens f/2.4 diyafram değerine sahip. Geniş açılı lensin diyafram değeri ise f/1.8. Kameralar dikey şeklinde konumlandırılmakta. Flaş ise hemen yanında bulunmakta.

iphone 11 kamera

Kameralarımız 2 kat optik uzaklaştırma yapmakta ve 5 kata kadar dijital yakınlaştırma yapabilmekte. Kameramıza gelen yeni özelliklerden biri de gece modu. Bu sayede karanlık bir ortamda da gayet iyi fotoğraflar çıkartabiliriz. 4K 60 FPS video çekebilen telefonun önünde yine 12 Megapiksellik kamera bulunmakta.

Batarya

Bazı kaynaklara göre yeni telefonun 3.110 mAh batarya kullanıldığı belirtilmekte. 18W hızlı şarj desteği ile gelen telefonumuzun kutusundan maalesef hızlı şarj adaptörü bulunmamakta. Ama 18W adaptör ile 30 dakikada telefonu yüzde 50 oranında şarj edebiliriz. Kutumuzdan 5W adaptör ile çıkmakta. Bu adaptör ile telefonumuzu tamamen şarj etmemiz biraz zamanımızı alabilir. Ancak 18 W” lık bir adaptör ile hızla şarj edebiliriz.

Teknik Özellikler

https://i.img.ie/TZ6.png

Telefonumuzun Fiyatı !

https://i.img.ie/TZP.png