Şok! WhatsApp yakında kullanılamayacak ve binlerce kullanıcı etkilenecek

Birçok insan için WhatsApp vazgeçilmez oldu ancak, mesajlaşma hizmeti yakında pek çok cihazda çalışmayacak, operatör artık belirli işletim sistemleri için destek veya güncelleme sunmak istemiyor.

2020’den itibaren WhatsApp artık bazı Android ve iOS sürümlerinde kullanılamayacak. Bu hareket ile birlikte 400,000’den fazla kullanici etkilenecek. Ayrıca, mesajlaşma servisinin operatörü bir işletim sistemini listesinden tamamen kaldırdı.

WhatsApp tartışmasız en popüler mesajlaşma servisidir. Ancak şimdi operatör artık bazı işletim sistemleri için destek sunmak istemediğini açıkladı. Bu, birçok WhatsApp kullanıcısı için son anlamına gelir.

WhatsApp artık bu akıllı telefonlarda çalışmıyor

Windows telefon kullanıcılarına kötü haber. Şirketin kendi blog sitesinde yapmış olduğu açıklamaya göre 31 Aralık tarihinden itibaren Windows işletim sistemini desteklemeyeceğini duyurdu. Eğer siz bir Windows kullanıcısı iseniz telefonunuz ile ilgili yedeklerinizi mutlaka alın.

Veya WhatsApp‘i kullanmaya devam etmek istiyorsanız Android ve iOs gibi başka işletim sistemlerine geçiş yapabilirsiniz. Ama bu değişiklikte kisileriniz ve gruplarinizi güvenli şekilde tasiyabilirsiniz. Çünkü yeni kayıt işleminde resimler,sohbet geçmişleri ve videolar silinir.