Xiaomi Mi Mix Alpha Tanıtıldı!!!

Çin‘ in değerli markası olan Xiaomi, akıllı telefon pazarında tüm ilgiyi üzerine çeken Xiaomi Mi Mix Alpha modelini tanıttı. Değerli arkadaşlar modelin en ilginç yanı hem ön hem de arka yüzünün ekrandan oluşmasıdır. Kamera ve flaş için se sadece dikey bir alan oluşturulmuştur.

xiaomi mi mix alpha ile ilgili görsel sonucu

Yine tanıtımda verilen bilgilere göre bu dikey alan dışındaki tüm kısımlar ekrandan oluşmakta ve ekran gövde oranı %108.6′ ya ulaşmaktadır.

Üst ve alt çerçeveleri titanyum alaşımdan yapıldığı telefonun arka panel seramikle kaplanmış, kamera merceğinde ise çizilmelere direnci arttırmak için safir cam kullanılmıştır.

Ön kamerası bulunmayan cihazın kamera sistemi 20 MP ultra geniş açılı, makro fotoğraf destekli sensör ve 2x optik zoom destekli sensör ve 2x optik zoom destekli 12 MP telefoto lensten oluşmaktadır.

xiaomi mi mix alpha ile ilgili görsel sonucu

Ayrıca 5G desteği ve Qualcomm Snapdragon 855+ işlemcisiyle gelen Xiamo Mi Mix Alpha ilgi odağı olan kamerası. Dünya’ nın ilk 108 MP kamera sensörüne sahip akıllı telefon, 12032X9024 piksellik fotoğraf çekebiliyor. Bu çözünürlük kalitesindeki fotoğrafında 40MB’ lık bir boyutunun olduğunu da belirtmek isterim. 40 W şarjı destekleyen 4050 mAh’ lık bir batarya barındıran Xiaomi Mi Mix Alpha, 12 GB Ram ve 512 GB’ lık depolama alanı bulunmakta.

Peki Bu Telefonun Fiyatı Ne Kadar ?

Arkadaşlar Aralık ayında satışa çıkacak olan Xiaomi Mi Mix Alpha’ nın şu anlık diğer pazarlara satışı çıkıp çıkmayacağı bilinmemekte. Çin pazar için satış fiyatı ise 19 bin 999 yuan. Bunu dolara çeviricek olarsak 2 bin 807 dolarak tekabül etmekte. Kendi para birimimize çevirecek olursak 16 bin TL gibi bir fiyat ortaya çıkmakta.